Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Dilay Dakman

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Dilay Dakman, Bahçeşehir Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünün yanı sıra Psikoloji Çift Anadal programını tamamlayarak iki bölümden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. PDR bölümünü ise başarı bursu almaya hak kazanarak sınıf ikincisi olarak tamamlamıştır.

İngiltere’de bulunan London South Bank University de bir yıl süren Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştür.

Hakkında

Eğitim hayatı boyunca çeşitli faaliyetlerde çalışmalar yapmıştır. Üniversitenin PDR kulübünde birçok konferansın düzenlenmesinde aktif rol almanın yanı sıra “Hadi Oyuna” gibi sosyal sorumluluk projelerinde Otizmli çocuklar ve aileleriyle bir araya gelmiştir. Psikodrama eğitim gruplarına katılarak, grup dinamiği içerisinde kendini daha iyi keşfetme yolunda ilerlemiştir. Çeşitli okullarda yaptığı stajlar ve Psikolojik danışman olarak çalıştığı zaman içerisinde çocukları okul ortamında gözlemleme ve aile dinamiğini de anlama şansı bulmuştur.

İngiltere’de bulunduğu süreç içerisinde köklü bir devlet hastanesinin ruh sağlığı bölümünde asistan psikolog olarak görev almıştır. Yetişkinler ile çalışılan bu bölümde süpervizyon eşliğinde danışan görme fırsatı yakalayarak mesleki gelişimine katkı sağlamıştır. Londra’da bulunan Finsbury Therapy Hub kurumunda staj yaparak Eğitimlerin düzenlenmesinde rol almıştır.

”Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimini Amerikalı Byron Norton tarafından, ”İleri Düzey Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini ise Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan almıştır. Dolayısıyla hem çocuk hem yetişkin danışanlar ile çalışmaktadır. Türk PDR derneğinden aldığı “Objektif Testler Eğitimi İle Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcısıdır.

Psikolog Dilay Dakman, Almanya’da doğup 20 sene orada yaşadığı için anadil seviyesinde Almanca, lise yılları dahil eğitim hayatı boyunca İngilizce eğitim aldığı için ileri seviyede İngilizce konuşarak Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde yetişkin ve çocuk danışanlar ile çalışmaktadır.

Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

Psikolog ile

  İletişime Geçin

  Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
  [Toplam: 0 Ortalama: 0
  Sohbeti Başlat
  Canlı Destek
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabiliriz?