Dilan Akman
Uzman Klinik Psikolog Dilay Dakman
Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Dilay Dakman

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Dilay Dakman, Bahçeşehir Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünün yanı sıra Psikoloji Çift Anadal programını tamamlayarak iki bölümden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. PDR bölümünü ise başarı bursu almaya hak kazanarak sınıf ikincisi olarak tamamlamıştır.

İngiltere’de bulunan London South Bank University de bir yıl süren Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak Türkiye’ye dönmüştür.

Hakkında

Eğitim hayatı boyunca çeşitli faaliyetlerde çalışmalar yapmıştır. Üniversitenin PDR kulübünde birçok konferansın düzenlenmesinde aktif rol almanın yanı sıra “Hadi Oyuna” gibi sosyal sorumluluk projelerinde Otizmli çocuklar ve aileleriyle bir araya gelmiştir. Psikodrama eğitim gruplarına katılarak, grup dinamiği içerisinde kendini daha iyi keşfetme yolunda ilerlemiştir. Çeşitli okullarda yaptığı stajlar ve Psikolojik danışman olarak çalıştığı zaman içerisinde çocukları okul ortamında gözlemleme ve aile dinamiğini de anlama şansı bulmuştur.

İngiltere’de bulunduğu süreç içerisinde köklü bir devlet hastanesinin ruh sağlığı bölümünde asistan psikolog olarak görev almıştır. Yetişkinler ile çalışılan bu bölümde süpervizyon eşliğinde danışan görme fırsatı yakalayarak mesleki gelişimine katkı sağlamıştır. Londra’da bulunan Finsbury Therapy Hub kurumunda staj yaparak Eğitimlerin düzenlenmesinde rol almıştır.

”Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimini Amerikalı Byron Norton tarafından, ”İleri Düzey Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini ise Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan almıştır. Dolayısıyla hem çocuk hem yetişkin danışanlar ile çalışmaktadır. Türk PDR derneğinden aldığı “Objektif Testler Eğitimi İle Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcısıdır.

Psikolog Dilay Dakman, Almanya’da doğup 20 sene orada yaşadığı için anadil seviyesinde Almanca, lise yılları dahil eğitim hayatı boyunca İngilizce eğitim aldığı için ileri seviyede İngilizce konuşarak Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde yetişkin ve çocuk danışanlar ile çalışmaktadır.

Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

Psikolog ile

  İletişime Geçin

  defne
  Uzman Klinik Psikolog Defne Sultan Başaran
  Klinik Psikolog

  Uzman Klinik Psikolog Defne Sultan Başaran

  Klinik Psikolog

  Hakkında

  Murat DOKUR’dan EFTA-TIC onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi alarak Çift Terapisi olmaya hak kazanmıştır. Yetişkin ve Çiftler çalışma alanlarıdır. EMDR Derneği, Emre KONUK’tan EMDR 1.ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlayarak travma alanlarında da çalışmalar sürdürmektedir. CETAD’den Cinsel Terapi 1.Düzey eğitimini alarak çiftlerin cinsel sorunları ile ilgili de çalışmalar sürdürmektedir. Çift İlişkileri, Evlilik sorunları, Boşanma, Aldatılma, Yas,kayıp ve travmalar, Duygusal istismar ve ihmal, Aile yaşamındaki değişimler, İş stresi ve mobing gibi alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

  Almış Olduğu Eğitimler

  • EFTA-TIC onaylı Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
  • EMDR 1.ve 2. Düzey Eğitimleri
  • CETAD Cinsel Terapi Eğitimi
  • Kısa Süreli Psikodinamik Eğitim
  • BDT Kısa Süreli Eğitim
  • CİSED Duygusal Şema Terapi Eğitimi
  • CİSED Duygu Odaklı Psikoterapi
  Uğur
  Uzman Psikolog Uğur Şirin
  Uzman Klinik Psikolog

  Uzman Psikolog Uğur Şirin

  Uzman Klinik Psikolog

  İstanbul’da doğdu, Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Erasmus programı kapsamında (Radboud University) Hollanda’da bulundu. Ardından, İstanbul Üniversitesi Psikososyal Onkoloji tezli yüksek lisans programında eğitimine devam etmiştir. Bu program kapsamında, İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü ve Psikiyatri Kliniği’nde çalışmalara katılarak hem onkolojik tedavi gören bireylere hem de tıbbi hastalığı olmaksızın psikolojik yakınmalarla başvuran bireylere yönelik deneyim edinmiştir.

  Hakkında

  Kaygı bozuklukları, depresyon, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar, ilişkisel problemler, uyku bozuklukları, gelişim dönemlerine özgü sorunlar, örselenme veya zorlanma etkisine bağlı bozukluklar gibi pek çok psikolojik sorunla çalışırken varoluşçu perspektifi, fenomenolojik yaklaşımı benimsemektedir.

  Yüksek lisans eğitimi sürecinde İstanbul Tıp Fakültesi Klinik Nöropsikoloji Laboratuvarında nöropsikolojik test uygulama gözlemlerine katılmış ve disiplinler arası çalışmaları takip etmiştir. Bu süreçte bilişsel terapi eğitimine ek olarak Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin düzenlediği Psikanalitik Psikopatoloji ve Projektif Testlere Giriş seminerlerine katılmıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilen Psikodinamik Terapi Eğitimi almış ve süpervizyona devam etmektedir. Aynı zamanda Ferhat Jak İçöz ve Varoluşçu Akademi eğiticileri tarafından düzenlenen Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesid

  Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

  Psikolog ile

   İletişime Geçin

   Pınar Kaya
   Uzman Klinik Psikolog Pınar Kaya
   Uzman Klinik Psikolog

   Uzman Klinik Psikolog Pınar Kaya

   Uzman Klinik Psikolog

   Uzman Klinik Psikolog Pınar Kaya psikoloji lisans eğitimini 2018 yılında Acıbadem Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aynı yıl İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programına katılmaya hak kazanmış ve “Üniversite Öğrencilerinin Duygusal Yeme Davranışlarının Çocukluk Çağı Travmaları ve Yaşam Pozisyonları ile İlişkisinin İncelenmesi” konulu tez çalışması ile uzmanlığını almıştır. 21. Ulusal Psikoloji Kongresi’nde ise bu çalışmasını sözel bildiri olarak sunmuş ve kongre kitabında yayınlanmıştır.

   Hakkında

   Lisans eğitimi sırasında Fransız Lape Hastanesi ve Gün Işığı Çocuk Merkezi’nde stajlarını tamamlayarak yetişkinler ve özel eğitime gereksinim duyan çocuklarla çalışma fırsatı elde etmiştir. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur eğitmenliğinde Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği’nde başarıyla tamamlayarak European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapist unvanını almıştır.

   Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından verilen “International Society for Schema Therapy (ISST)” onaylı Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda travma eğitimine katılmış ve IAEDP onaylı yeme bozukluğu uzmanı Psk. Dr. Feyza Bayraktar’dan yeme bozuklukları eğitimini almıştır.

   Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

   Eğitim ve Sertifika

   2020
   EABCT onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

   Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği

   2020
   ISST onaylı Uluslararası Şema Terapi Eğitimi

   Şema Terapi Enstitüsü

   2020
   Travma Eğitimi

   Filika Enstitü

   2020
   Yeme Bozuklukları Temel Eğitimi/ Modül I.

   Psikolog Dr. Feyza BAYRAKTAR

   2021
   Yeme Bozuklukları Tedavisinde Uygulanan Etkin Yöntemler/Modül II.

   Psikolog Dr. Feyza BAYRAKTAR

   2021
   MFD (Memory for Designs Test) / Nöropsikolojik Test

   Halis Özerk Psikoterapi ve Eğitim Ensitüsü

   2022
   Cattel Zeka Testleri (2A, 2B, 3A formları)

   Halis Özerk Psikoterapi ve Eğitim Ensitüsü

   2022
   Ağaç ve İnsan Çiz Testi (Yetişkinlerde Psikolojik Değerlendirme/ Projektif Test)

   Halis Özerk Psikoterapi ve Eğitim Ensitüsü

   2022
   21.Ulusal Psikoloji Kongresi

   Kaya, P ve Özerk, H. (2022). Üniversite öğrencilerinin duygusal yeme davranışlarının çocukluğu çağı travmaları ve yaşam pozisyonları ile ilişkisinin incelenmesi.

   Psikolog ile

    İletişime Geçin

    Işın Su İnam
    Uzman Klinik Psikolog Işın Su İnam
    Uzman Klinik Psikolog

    Uzman Klinik Psikolog Işın Su İnam

    Uzman Klinik Psikolog

    Uzman Klinik Psikolog Işın Su İnam Kognitif Terapi yaklaşımını benimsemiş olup hedefi Beck Enstitüsü CBT (Kognitif Terapi) Klinisyeni olmaktır.

    Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite sürecindeyken MINDSU adlı psikoloji kulübünü kurmuştur. Mezun olmadan önce UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) giderek Sosyal Psikoloji ve Anormal Psikoloji temel derslerini başarıyla tamamlamıştır.

    Hakkında

    Klinik Psikoloji yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi’nde Prof. Dr. Nesrin Dilbaz danışmanlığında “Algılanan Ebeveynlik Biçimlerinin Bireylerdeki Yeme Davranışları ve Yeme Bozuklukları Riski İle Olan İlişkisinin İncelenmesi” adlı tez konusu ile tamamlayarak ‘Klinik Psikolog’ unvanını almıştır.

    Norma Razon, Fransız Lape Hastanesi ve Hümanite Psikiyatri Merkezi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır. Sulukule Gönüllüleri Derneği’nde gönüllü olarak çocuklarla çalışmıştır.

    CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT) tarafından verilen Beck Yönelimli Kognitif Terapi ve Klinik Becerileri Geliştirme Programına kabul edilmiştir. 1 yıl 9 ay süre Dr. Stroup’un programında yer alarak klinik bilgi ve becerilerini geliştirmiştir. Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

    Şu anda Kognitif Terapi yaklaşımıyla çalışmakta olup süpervizyon ve konsültasyon alarak yetişkinlerle bireysel terapi seanslarını gerçekleştirmektedir.

    Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

    Eğitim ve Sertifika

    1
    Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı (62 saat)

    Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

    2
    Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Kognitif Terapide Klinik Pratik Uygulamalar ile Tedavisi (13 saat)

    Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

    3
    Anksiyete Bozukluklarında CBT (16 saat) (CBT for Anxiety Disorders), Beck Enstitüsü

    Dr. Emel Stroup (PsyD, BICBT-CC, ABPP)

    4
    OKB Hastalarında Kognitif Terapinin Klinik Uygulaması Workshop, 3. Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi

    Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

    5
    İyileşme Odaklı Bilişsel Terapi (CT-R) Workshop

    3. Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi, Judith Beck & Francesca Lewis & Paul M. Grant

    Yer Aldığı Projeler

    1
    Beck Enstitüsü Çeviri Projesi

    Dr. Emel Stroup’un Beck Enstitüsü öğretim üyesi olarak verdiği, Beck Enstitüsü’nün “Anksiyete Bozukluklarında CBT” (CBT for Anxiety) Workshop materyalleri Dr. Stroup’un süpervizörlüğünde Türkçe diline çevrilmiştir. Projede yer alarak Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı için temel olan “CBT for Anxiety” Workshopu tamamlamıştır.

    CBTiSTANBUL web sitesinde yer alan “Beck Certification” bölümünün çeviri projesinde yer almıştır. Beck Enstitüsü web sitesindeki Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı hakkındaki bölümün çevirisini yaparak Türk öğrencilerinin yararlanabileceği bir kaynak olarak kullanılması hedeflenmiştir.

    CBTiSTANBUL web sitesindeki “KT Hakkında” olan bölümün revize projesinde süpervizör olarak yer almıştır. Amaç danışanların, klinisyenlerin ve alandaki öğrencilerin Kognitif Terapi Hakkında bilimsel dayanağı olan bilgilere erişebilmesini sağlamaktır.

    Verdiği Eğitimler

    1
    Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması

    CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup tarafından verilen ‘Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması’ adlı workshopta klinisyenlere orta ve ağır depresyon yaşayan hastalarına zarar vermeden ve iş birliği kurarak Davranışsal Aktivite Planı oluşturması ve bunu yaparken hastanın kognisyonlarının nasıl değiştiğini takip etmeleri hakkında eğitim vermiştir.

    2
    Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması

    CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup tarafından verilen ‘Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması’ adlı workshopta ‘Obsesif Kompulsif Bozuklukta Risk Değerlendirme ve Yönetimi’ makalesini temel alarak ve ilgili diğer orijinal makalelerle entegre ederek katılımcılara; klinisyenlerin bilmeden hastalara verdikleri zarar/riskleri örnekler üzerinden göstermiştir. Bazı müdahaleci düşünceler üzerinden hastalara yapılan stigmanın farkındalığının artırılmasını hedeflemiştir.

    3
    Beck Yönelimli CBT Nedir, Ne Değildir? Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı

    Dr. Emel Stroup ile birlikte ruh sağlığı alanındaki profesyonelleri bilgilendirmek amacıyla Dr. Judith S. Beck’in canlı bağlantısıyla Beck Yönelimli CBT Nedir, Ne Değildir? Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı adlı Webinar verildi.

    4
    Beck Ensitüsü CBT Sertifika Programı

    Beck Ensitüsü CBT Sertifika Programı hakkında ruh sağlığı alanındaki profesyonelleri bilgilendirmek amacıyla Dr. Emel Stroup ile birlikte Webinar verildi.

    5
    CBT’nin Temel İlkeleri

    Dr. Emel Stroup ile birlikte PsiClub Psikoloji Kulübü’ne CBT’nin Temel İlkeleri adlı Webinar verildi.

    6
    OKB’nin Kognitif Model Üzerinden Değerlendirilmesi ve Bilimsel Temelleri

    Dr. Emel Stroup ile birlikte Işık Üniversitesi öğrencilerine OKB’nin Kognitif Model Üzerinden Değerlendirilmesi ve Bilimsel Temelleri adlı Webinar verildi.

    Katıldığı Kongreler

    1
    55.Ulusal Psikiyatri Kongresi, Türkiye Psikiyatri Derneği

    2
    56.Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

    Psikolog ile

     İletişime Geçin

     Reyyan
     Uzman Klinik Psikolog Reyyan Tekin
     Uzman Klinik Psikolog, Kurucu

     Uzman Klinik Psikolog Reyyan Tekin

     Uzman Klinik Psikolog, Kurucu

     Klinik Psikolog Reyyan Tekin, Psikoloji lisansını ÖSYM bursu ile kazandığı Üsküdar Üniversitesinden yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamış, FSM Vakıf Üniversitesinde ise Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Travma Sonrası Büyümede Öz Şefkat Temelli Çalışmaların İncelenmesi” üzerine çalışarak yüksek onur derecesi ile tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını kazanmıştır.

     Hakkında

     Deneyim ve Eğitimler

     Klinik Psikolog Reyyan Tekin, kişiler arası ilişkilerde zorlanma, kişilik bozuklukları, depresyon, kaygı bozuklukları gibi alanlarda etkinliği güçlü ekollerden olan Şema Terapi eğitimini International Society for Schema Therapy (ISST) onaylı Şema Terapi Enstitüsünde Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan tamamlamıştır. Prof. Dr. Esra Ersayan’dan süpervizyonlarını etik değerlere uygun bir şekilde sürdürmektedir.

     Olumsuz yaşam olayları ve travmatik yaşantılarla başa çıkabilmek için özel bir terapi tekniği olan EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) 1. Düzey eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Emre Konuk Hoca ve ekibinden alıp süpervizyonlarını tamamlamıştır.

     Marmara Üniversitesi’nden (450 saat) Aile Danışmanlığı eğitimi ve Prof.Dr. Murad Atmaca’dan Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT) eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Birçok gelişim ve zeka testleri uygulayıcısıdır.

     Akademik yaşamı boyunca birçok kongrenin düzenleme ve bilimsel ekip sorumluluğu görevlerini yürütmüş ve ortak bazı akademik çalışmaları yayınlanmıştır.

     Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve İÜ Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında stajlarını tamamlamış çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmalarda bulunmasının yanında, lisans hayatı boyunca NP Beyin Hastanesi Feneryolu Tıp Merkezindeasistan öğrenci olarak görev almıştır. Mezuniyeti sonrasında Doç.Dr. Öğr. Üyesi Barış Önen Ünsalver ile ortak akademik çalışmalar yürüterek, akademik asistanlığını 2022 yılına kadar sürdürmüştür.

     Akademik İlgi Alanları

     Akademik ilgi alanları arasındaçocukluk travmaları, kişilik gelişimi, kaygı bozuklukları, nöropsikoloji ve evrimsel psikoloji gibi konular dahil edilmektedir.

     Psikolog Tekin, bireylerin içsel dünyalarına saygı gösteren bir anlayışla Şema Terapi, EMDR Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapiler gibi önemli terapi ekollerinde yetişkin danışanlarını görmektedir.

     Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği üyesi ve TEMA gönüllüsüdür.

     Çalışma Alanları

     • Depresyon
     • Kişilik Bozuklukları
     •             Kişiler arası İlişkisel Problemler
     • Sosyal Fobi
     • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
     • Obsesif-Kompulsif Bozukluk
     •             Panik Bozukluklar
     • Özgül Fobiler
     • Davranış Bozuklukları
     •             Kendine Zarar Verme
     •             Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
     • Yas (Matem)
     • Somatizasyon Bozukluğu
     • Cinsel Travmalar
     • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
     • Travma
     • Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu
     • Hipokondriazis

     Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

     Sertifikalar

     2023
     Deprem Sonrası İntiharı Anlama ve Müdahale

     Prof. Dr. Mehmet Eskin Türk Psikologlar Derneği

      

     2023
     Gönüllü Oryantasyon ve Travma Eğitimi

     Türk Psikologlar Derneği Deprem Psikososyal Dayanışma Ağı (DEPSDA)

      

     2023
     Şema Terapi Temel Düzey Eğitim

     Şema Terapi Enstitüsü, Gonca Soygüt Pekak

      

     2022
     ÖZ ŞEFKATLİ FARKINDALIK TEMEL BECERİ EĞİTİMİ

     Dr. Christopher Germer

     2022
     Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

     The Association for Play Therapy (APT), Sinem Akay- Sullivan

      

     2022
     Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi

     Prof. Dr. Murad Atmaca

     2022
     EMDR Terapisi

     1. Düzey, EMDR Derneği

     2021
     Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

     Nevin Dölek

      

     2021
     MOXO Dikkat Testi

     MOXO Türkiye

     2021
     Kişilerarası Danışmanlık

     Üsküdar Üniversitesi

      

     2020
     Wisc-4 Zekâ Testi Uygulayıcı Eğitimi

     TPD Onaylı

     2020
     Çocuk Değerlendirme Testleri (16 adet)

     Yeniden Sağlık Derneği

     2020
     Denver II Gelişimsel Tarama Testi

     Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği

     2020
     Bütüncül Oyun Terapisi

     Psikoterapi Enstitüsü

      

     Psikolog ile

      İletişime Geçin

      Side bar
      Sohbeti Başlat
      Canlı Destek
      Merhaba
      Nasıl Yardımcı Olabiliriz?