Uzman Klinik Psikolog

Uzman Psikolog Uğur Şirin

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul’da doğdu, Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Erasmus programı kapsamında (Radboud University) Hollanda’da bulundu. Ardından, İstanbul Üniversitesi Psikososyal Onkoloji tezli yüksek lisans programında eğitimine devam etmiştir. Bu program kapsamında, İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü ve Psikiyatri Kliniği’nde çalışmalara katılarak hem onkolojik tedavi gören bireylere hem de tıbbi hastalığı olmaksızın psikolojik yakınmalarla başvuran bireylere yönelik deneyim edinmiştir.

Hakkında

Kaygı bozuklukları, depresyon, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar, ilişkisel problemler, uyku bozuklukları, gelişim dönemlerine özgü sorunlar, örselenme veya zorlanma etkisine bağlı bozukluklar gibi pek çok psikolojik sorunla çalışırken varoluşçu perspektifi, fenomenolojik yaklaşımı benimsemektedir.

Yüksek lisans eğitimi sürecinde İstanbul Tıp Fakültesi Klinik Nöropsikoloji Laboratuvarında nöropsikolojik test uygulama gözlemlerine katılmış ve disiplinler arası çalışmaları takip etmiştir. Bu süreçte bilişsel terapi eğitimine ek olarak Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nin düzenlediği Psikanalitik Psikopatoloji ve Projektif Testlere Giriş seminerlerine katılmıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilen Psikodinamik Terapi Eğitimi almış ve süpervizyona devam etmektedir. Aynı zamanda Ferhat Jak İçöz ve Varoluşçu Akademi eğiticileri tarafından düzenlenen Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesid

Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

Psikolog ile

  İletişime Geçin

  Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
  [Toplam: 0 Ortalama: 0
  Sohbeti Başlat
  Canlı Destek
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabiliriz?