Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Işın Su İnam

Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Işın Su İnam Kognitif Terapi yaklaşımını benimsemiş olup hedefi Beck Enstitüsü CBT (Kognitif Terapi) Klinisyeni olmaktır.

Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Üniversite sürecindeyken MINDSU adlı psikoloji kulübünü kurmuştur. Mezun olmadan önce UCLA (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) giderek Sosyal Psikoloji ve Anormal Psikoloji temel derslerini başarıyla tamamlamıştır.

Hakkında

Klinik Psikoloji yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi’nde Prof. Dr. Nesrin Dilbaz danışmanlığında “Algılanan Ebeveynlik Biçimlerinin Bireylerdeki Yeme Davranışları ve Yeme Bozuklukları Riski İle Olan İlişkisinin İncelenmesi” adlı tez konusu ile tamamlayarak ‘Klinik Psikolog’ unvanını almıştır.

Norma Razon, Fransız Lape Hastanesi ve Hümanite Psikiyatri Merkezi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır. Sulukule Gönüllüleri Derneği’nde gönüllü olarak çocuklarla çalışmıştır.

CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT) tarafından verilen Beck Yönelimli Kognitif Terapi ve Klinik Becerileri Geliştirme Programına kabul edilmiştir. 1 yıl 9 ay süre Dr. Stroup’un programında yer alarak klinik bilgi ve becerilerini geliştirmiştir. Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Şu anda Kognitif Terapi yaklaşımıyla çalışmakta olup süpervizyon ve konsültasyon alarak yetişkinlerle bireysel terapi seanslarını gerçekleştirmektedir.

Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

Eğitim ve Sertifika

1
Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı (62 saat)

Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

2
Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Kognitif Terapide Klinik Pratik Uygulamalar ile Tedavisi (13 saat)

Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

3
Anksiyete Bozukluklarında CBT (16 saat) (CBT for Anxiety Disorders), Beck Enstitüsü

Dr. Emel Stroup (PsyD, BICBT-CC, ABPP)

4
OKB Hastalarında Kognitif Terapinin Klinik Uygulaması Workshop, 3. Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi

Dr. Emel Stroup (ABPP, BICBT-CC, ACT)

5
İyileşme Odaklı Bilişsel Terapi (CT-R) Workshop

3. Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi, Judith Beck & Francesca Lewis & Paul M. Grant

Yer Aldığı Projeler

1
Beck Enstitüsü Çeviri Projesi

Dr. Emel Stroup’un Beck Enstitüsü öğretim üyesi olarak verdiği, Beck Enstitüsü’nün “Anksiyete Bozukluklarında CBT” (CBT for Anxiety) Workshop materyalleri Dr. Stroup’un süpervizörlüğünde Türkçe diline çevrilmiştir. Projede yer alarak Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı için temel olan “CBT for Anxiety” Workshopu tamamlamıştır.

CBTiSTANBUL web sitesinde yer alan “Beck Certification” bölümünün çeviri projesinde yer almıştır. Beck Enstitüsü web sitesindeki Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı hakkındaki bölümün çevirisini yaparak Türk öğrencilerinin yararlanabileceği bir kaynak olarak kullanılması hedeflenmiştir.

CBTiSTANBUL web sitesindeki “KT Hakkında” olan bölümün revize projesinde süpervizör olarak yer almıştır. Amaç danışanların, klinisyenlerin ve alandaki öğrencilerin Kognitif Terapi Hakkında bilimsel dayanağı olan bilgilere erişebilmesini sağlamaktır.

Verdiği Eğitimler

1
Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması

CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup tarafından verilen ‘Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması’ adlı workshopta klinisyenlere orta ve ağır depresyon yaşayan hastalarına zarar vermeden ve iş birliği kurarak Davranışsal Aktivite Planı oluşturması ve bunu yaparken hastanın kognisyonlarının nasıl değiştiğini takip etmeleri hakkında eğitim vermiştir.

2
Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması

CBTiSTANBUL bünyesi Dr. Emel Stroup tarafından verilen ‘Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması’ adlı workshopta ‘Obsesif Kompulsif Bozuklukta Risk Değerlendirme ve Yönetimi’ makalesini temel alarak ve ilgili diğer orijinal makalelerle entegre ederek katılımcılara; klinisyenlerin bilmeden hastalara verdikleri zarar/riskleri örnekler üzerinden göstermiştir. Bazı müdahaleci düşünceler üzerinden hastalara yapılan stigmanın farkındalığının artırılmasını hedeflemiştir.

3
Beck Yönelimli CBT Nedir, Ne Değildir? Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı

Dr. Emel Stroup ile birlikte ruh sağlığı alanındaki profesyonelleri bilgilendirmek amacıyla Dr. Judith S. Beck’in canlı bağlantısıyla Beck Yönelimli CBT Nedir, Ne Değildir? Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı adlı Webinar verildi.

4
Beck Ensitüsü CBT Sertifika Programı

Beck Ensitüsü CBT Sertifika Programı hakkında ruh sağlığı alanındaki profesyonelleri bilgilendirmek amacıyla Dr. Emel Stroup ile birlikte Webinar verildi.

5
CBT’nin Temel İlkeleri

Dr. Emel Stroup ile birlikte PsiClub Psikoloji Kulübü’ne CBT’nin Temel İlkeleri adlı Webinar verildi.

6
OKB’nin Kognitif Model Üzerinden Değerlendirilmesi ve Bilimsel Temelleri

Dr. Emel Stroup ile birlikte Işık Üniversitesi öğrencilerine OKB’nin Kognitif Model Üzerinden Değerlendirilmesi ve Bilimsel Temelleri adlı Webinar verildi.

Katıldığı Kongreler

1
55.Ulusal Psikiyatri Kongresi, Türkiye Psikiyatri Derneği

2
56.Uluslararası Katılımlı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

Psikolog ile

  İletişime Geçin

  Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
  [Toplam: 0 Ortalama: 0
  Sohbeti Başlat
  Canlı Destek
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabiliriz?