Psikolog

Psikolog/Oyun Terapisti Ayşe Sena Gözüaçık

Psikolog

Psikolog Ayşe Sena Gözüaçık, Marmara Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca hem akademik çalışmalar yürütmüş, hem de psikolojinin çeşitli alt dallarında stajlar yapmıştır. Gelişim psikolojisi alanında lab üyeliği, psikoterapi enstitüsünde staj deneyimi, RAM merkezlerinde özel eğitimli çocuklarla çalışma, çeşitli anaokullarında asistan psikolog olarak görev alma gibi tecrübeler edinmiştir.

Hakkında

Kariyerine ve çalışmalarına çocuk ve ergenlerle devam eden Psikolog Ayşe Sena Gözüaçık, mezun olduktan sonra farklı anaokullarında psikolog olarak çalışmıştır. İMRA Göç ve Mülteci Derneği’nde dönemsel proje kapsamında gönüllü psikolojik destek vermiştir. Şu anda Psikokidsacademy bünyesinde anaokulu psikoloğu olarak çalışmaya devam etmektedir. Oyun Terapileri Enstitüsü’nden almış olduğu Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ile çocuklara terapi vermektedir. Aynı zamanda Ev Okulu Derneği’nden almış olduğu “Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi” ile gelişim/zeka testleri uygulayıcısıdır.

Terapide çalıştığı alanlardan bazıları: saldırgan davranışlar, kaygı ve korkular, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, aşırı çekingenlik, davranışsal gerileme, kardeş kıskançlığı, özgüven sosyal beceri sorunları, uyku, yemek ve tuvalet sorunları, zihnin cinsel davranışlarla aşırı meşgul olması (aşırı mastürbasyon), ailede yaşanan değişimlere uyum sağlamada yaşanan sorunlar, yas ve kayıp durumları, anne baba ayrılığı, psikosomatik rahatsızlıklar

Uzman Kadromuzla Sizlerleyiz !

Psikolog ile

  İletişime Geçin

  Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
  [Toplam: 0 Ortalama: 0
  Sohbeti Başlat
  Canlı Destek
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabiliriz?